• ota boka kenan evren atatürkçüsü diyen solcu

  1.
  kendisi çakma atatürkçü olduğu için gerçek atatürkçülere aklınca bok atmaya çalışan sosyal demokrat çomardır. dersimli kemal, kobaneci canan ve ypg'li sezgin en güzel örneklerdir böyle tiplere.

  Neymiş gerçek atatürkçülük? Dersimli Kemal gibi chp'den atatürkçüleri tasfiye edip chp'yi atatürk düşmanı liboşlarla, akp artığı fetö tohumu yetmez ama evetçilerle, dhkp-c'lilerle ve pkk'lılarla doldurmak mı?

  Canan gibi sakine cansız türevi pkk'lı teröristlere 'devrimci' demek mi? Veyahut tam da 24 nisan'dan bir gün önce yani 23 nisan'da sözde ermeni soykırımını anmak mı?

  Sezgin gibi ypg'ye sakso çekmek mi?

  Bunlar gibi sahte atatürkçü olmaktansa kenan evren atatürkçüsü olmak şeref ve namustur.
  1 -1 ... fasist psikolog
 • hdp pkk ypg pyd den kürtler diye bahsetmek

  1.
  Masumlaştırma operasyonudur. Halkın kürt sevgisinden faydalanarak pkk'yı meşrulaştıracaklar kendilerince.

  dolayısıyla pkk'ya ya da pkk'lı olduğu bilinen birisine küfredince "sen kürtlere düşman mısın" denilecek ve akabinde "vay ırkçı kafatasçı faşist..." diye saydıracaklar.

  Böyle olunca da saf halkımız artık pkk'lılara tepki göstermekten korkar hale gelecek ve gittikçe pkk'ya karşı yumuşayacak.
  2 ... fasist psikolog
 • ekşi sözlük ün genel profili

  1.
  Dhkp-c'li, pkk'lı ya da akp artığı fetö dönmesi liboş.
  1 -1 ... fasist psikolog
 • ben de kılıçdaroğlu nu sevmiyorum ama

  1.
  "akp'li değilim ama"nın sol çomar versiyonudur.
  1 ... fasist psikolog
 • dinci ile solcuyu ayırt edememek

  1.
  ikisinin de milli duygudan, vatan sevgisinden yoksun olması ve aynı zamanda dünya görüşlerinin gerçek dışı hikayeler, kurgular, yalanlar ve efsaneler üzerine kurulu olması sebebiyle ortaya çıkan durumdur. ikisine de hayır ulan!
  -1 ... fasist psikolog
 • ne aleviyim ne sünni ateistim ben ateist

  1.
  gurur verici bir özelliğin dışavurumudur. Dinciliğin ve mezhepçiliğin her türlüsüne hayır!
  1 -1 ... fasist psikolog
 • kız kardeşinin sevgili bulmasına saygı duyan erkek

  1.
  2020'de bile garip karşılanabilen ve hatta gavat ilan edilebilen adam gibi adamdır.

  yahu kız kardeşin sevgilisi olmasından doğal ne olabilir ki? Sen sevgili bulunca bu doğal bir hak oluyor da kız kardeşin bulunca niye olmasın? Senin bulduğun kız arkadaşının erkek kardeşi, babası falan yok mu yani?

  ablamın iki tane erkek arkadaşı oldu bugüne kadar ikisi için de hiç olumsuz bir yorumda bulunmadım. Hatta birisiyle tanıştım, arkadaşlık da ettim.
  1 ... fasist psikolog
 • mezheplere ve hadislere iman etmek

  1.
  dinin kaynağı olmayan şeyleri dini kaynak olarak kabul etmektir.

  adamlar kendilerine dört tane mezhep kurmuş, "bu mezhepler hak mezhep, bunlara inanmayan sapık" demiş. peki kim belirlemiş bunların hak mezhepler olduğunu? bu mezhep imamları peygamber mi? bunlar yanlış bir yorum yapmış olamaz mı? hatasız insanlar mı? bunların gerçek müslüman olduğuna kim ikna etti insanları?

  kütüb-i sitte dedikleri mesela. muhammed'den 200 yıl sonra yaşamış ve hayatında sahabe bile tanımamış buhari denen adamın güvenilir birisi olduğuna kim ikna etti insanları? onu geçtim, buhari'nin gerçekten müslüman olduğuna bile emin misiniz? bir müslüman buhari'yi ya da başka bir hadis yazarını sevmemekle ne kaybedecektir?

  aynı şekilde kuran'da ismi bile geçmeyen sahabeleri ve halifeleri dini büyükler diye empoze etmişler insanlara. bunlardan hz. diye bahsetmeyi şart koşmuşlar. muaviye gibi ne idüğü belirsiz, müslümanlığı bile şüpheli bir adama bile hz. demeyi şart koşuyorlar.

  adamlar kendi kutsal kitaplarını referans almak yerine aişe ile ali arasındaki çatışmadan dolayı birbirlerini mezheplere bölüp kafir ilan etmişler. kuran mıdır islam'ın kaynağı ya da ebu bekir, ömer, osman, ali, aişe veya muaviye midir? bir müslüman sahabelerden ya da halifelerden birisini sevmemekle müslümanlığından ne kaybedecektir? bunlardan birisini sevmeyen bir müslüman'ı neye dayanarak kafir ya da sapık ilan edebilir, müslümanlığını sorgulayabilirsiniz?

  yetmemiş; kendilerine rabbani, gazali, celaleddin rumi, akşemsettin, ebusuud, said-i kürdi gibi sorgulanamaz putlar icat etmişler. bir müslüman bunlardan birisini sevmemekle ne kaybedecektir? bu adamların alim olduğuna kim karar vermiştir? kime göre neye göre alim bu adamlar? bunların gerçekten alim olduğunu belirleyen nesnel bir kriter ya da ölçü mü var?

  bir de evliya diye bir şey de icat etmişler. adamlar ciddi ciddi evliya denilen adamların keramet gösterdiğine falan inanıyorlar. evliya çelebi diye bir adam seyahatname yazmış. rüyasında muhammed'i ve halifeleri gördüğünü falan söylemiş. bunu da sorgusuz sualsiz gerçek kabul eden nice insan var. nereden biliyorlar gerçek olduğunu? rüyasına mı girmiş onlar da? size evliya diye yutturulan kişilerin evliya olduğuna kim karar vermiş? günümüzdeki tarikatçılar bile kendi şeyhlerinin keramet sahibi olduğuna inanıyorlar mesela. cüppeli ahmet'in keramet sahibi bir evliya olduğuna inanan birisini bile bizzat tanıdım.

  işi daha da ileriye götürerek yavuz, kanuni, abdülhamid ve hatta özal, erbakan ve tayyip gibi putlar da icat etmişler. bunlardan birisini sevmeyenleri de kafir ilan edebiliyorlar. hatta adnan menderes ve necip fazıl gibi yaşantıları dinle minle hiçbir alakası olmayan insanları bile dini büyük diye kakalamışlar.

  kuran'da yeri olmayan uygulamaları bile dini bir vecibe gibi asırlarca dayatmışlar. sünnet ettirmek mesela. bir çocuğun pipisinin ucundaki deriyi kesmek neden dini bir zorunluluk olsun? sünnetsiz bir adamı neye dayanarak kafir ilan edebilirsiniz?

  kuran'da domuz dışında haram kılınan bir gıda yokken bunlar neye dayanarak midye, karides, istakoz gibi şeyleri de haram kılmışlar? neye dayanarak mesela ipek ve altını erkeklere haram kılmışlar?

  adam türkçe ezanı zulüm olarak görüyor mesela. ama bugüne kadar bir kişi dahi bu tezini kuran'a ve hatta hadislere bile dayandıramadı. neye dayanarak ezanın arapça okunmasının zorunlu olduğunu, türkçe ezanın zulüm olduğunu iddia ediyor bunlar?

  asırlardır size dayatılan bu dogmaların gerçek olduğuna sizi ve diğer insanları kim ikna etti? neden kimse bunları sorgulama ihtiyacı hissetmedi? neden herkes bunları sorgusuz sualsiz mutlak gerçekler gibi kabul etti?
  -2 ... fasist psikolog
 • aleviliğin kemalizm ile çelişmesi

  1.
  tıpkı ümmetçiliğin ve sünniliğin kemalizm ile çelişmesi gibi ortaya çıkan acı bir durumdur.

  Netekim hacı bektaşi veli "72 millete aynı gözle bakmayan bizden değildir" demiştir.

  Atatürk ise "Ne mutlu türk'üm diyene" demiş ve türk çıkarlarını her şeyden üstün tutmuştur.

  bu nedenle alevilerin gerçek atatürkçüler olduğu falan bir safsatadan ibarettir.

  Kimse gerçeklerin üstünü örtbas etmeye çalışmasın.
  -4 ... fasist psikolog
 • kendi delegelerine kendini seçtiren demokrat lider

  1.
  Aynı zamanda porno kasetle gelmiş bir şahıstır.
  1 ... fasist psikolog
 • y chp nin seyit rıza ve şeyh said sevgisi

  1.
  Atatürk düşmanı dersimli kemal ve itlerinin atatürk düşmanlarına duyduğu doğal sevgidir:
  https://m.timeturk.com/se...tepki-geldi/haber-1322961
  https://www.yenicaggazete...t-rizayi-andi-177391h.htm
  2 -1 ... fasist psikolog
 • kılıçdaroğlu nun en büyük anti kemalist olması

  1.
  kemalizm'e verdiği zarar ve hasar düşünüldüğünde hak verilecek önerme. yıllarca kadir mısıroğluların, mustafa armağanların, necip fazılların, cemil meriçlerin, mendereslerin, özalların, tayyiplerin, fetullahların uğraşıp da yapamadığı şeyi bu adam yapıyor: chp tabanını atatürk düşmanı bir çizgiye getiriyor.
  (bkz: chp tabanının gittikçe akp tabanına benzemesi)
  ... fasist psikolog
 • chp tabanının gittikçe akp tabanına benzemesi

  1.
  gündelik ve sahte muhalefet anlayışının yarattığı tehlikedir.

  adamlar gece gündüz akp'ye saydırıyorlar ama bakıyorsun temel siyasi konularda; özellikle de kemalizm, türk milliyetçiliği, ulus-devlet, laiklik, türk üst kimliği vb. kritik ve hayati konularda tamamen aynı düşünüyorlar.
  ... fasist psikolog
 • rte nin milliyetçiliği vs kk nin milliyetçiliği

  1.
  tamamen aynıdır. ikisi de milliyetsiz, türksüz ve çakma bir milliyetçilik anlayışını savunur. ikisinin de türklüğe alerjisi vardır. ikisi de atatürk'ten nefret eder.

  Çünkü islamcı ya da sosyal demokrat adamdan milliyetçi veya vatansever olmaz, olamaz.
  2 ... fasist psikolog
 • kılıçdaroğlu nun pek atatürk diyememesi

  1.
  gözlerden kaçan durumdur. Neredeyse Tayyip ile eşit oranda bahsediyor atatürk'ten. 'Atatürk' de diyemiyor çoğu zaman, diğer atatürk düşmanları gibi genelde 'mustafa kemal' diyor genelde.
  ... fasist psikolog
 • mustafa yıldızdoğan ın milliyetçi olmaması

  1.
  milliyetçi diye kakalanan bir türkücünün aslında öyle olmamasıdır.

  'Ölürüm türkiyem' şarkısı buram buram çakma milliyetçilik kokuyor zaten. Irmağının akışına ölürmüş, düzlüğünün akışına ölürmüş. O ne lan?

  Zaten uyuz olurum milliyetçiliği böyle taş, toprak, dere, ırmak vb. sevgisine indirgemeye çalışan çakma milliyetçilere. Bizdeki milliyetçilik türk milliyetçiliği olmak zorundadır. Öyle taş, toprak, su sevmekle milliyetçi ya da vatansever olunmaz. ona milliyetçilik denmez zaten, doğa sevgisi denir sadece. Tamam o da güzel bir şey ama yeterli değil.

  Zaten oğluna bedelli yaptırmış adamın ne vatan sevgisinden, milliyetçiliğinden söz ediyorsunuz siz?
  1 -1 ... fasist psikolog
 • kılıçdaroğlu nun hiç türk üm diyememesi

  1.
  dersimli kemalcilerin açıklayamadığı durum. Hep tayyip'i "türk'üm" demiyor diye eleştiriyorlar fakat kendi genel başkanları da demiyor hiç. Tayyip zaten atatürk düşmanı, gürcü asıllı bir arap milliyetçisi bunu herkes biliyor. O yüzden onun türk olmasını beklemiyoruz.

  Ama atatürk'ün partisinin genel başkanı da türklükten bahsetmiyorsa o zaman kim bahsedecek?
  6 -1 ... fasist psikolog
 • dinciler solcular ve kürtçüler

  1.
  bu ülkenin en büyük düşmanlarıdır. Hepsi türk düşmanıdır.
  1 ... fasist psikolog
 • akp lilerin seyit rıza sevgisi

  1.
  Alevileri katli vacip olarak gören akp zihniyetinin sırf atatürk'e düşman diye "düşmanımın düşmanı dostumdur" mantığıyla seyit rıza ve onun yanındaki diğer teröristleri sahiplenmesidir.

  Eğer ki dersim isyanı sünni-müslüman bir devlet otoritesi tarafından bastırılmış olsaydı adım gibi eminim ki akp'liler, "çok iyi olmuş, az bile yapmışlar. Başkaldıranın başı ezilir." Gibi şeyler diyeceklerdi. Ama sırf atatürk'e saldırmak amacıyla birden başımıza alevici kesiliyorlar.

  Bu salaklar ne zannediyor acaba, atatürk'ü alevi aşığı falan mı zannediyorlar? Ne yapacaktı atatürk sırf alevi oldukları için dersimli vatan hainlerine merhamet mi gösterecekti? Atatürk hiçbir hainin diniyle mezhebiyle falan ilgilenmemiştir, sadece hain olmasıyla ilgilenmiştir.

  Zaten olayın alevilikle de uzaktan yakından alakası yok. nasıl ki tayyip hdp'li ya da fetöcü türbanlıları tutuklatınca onların türbanına vurgu yapıp "tayyip türbanlıları tutuklatıyor, o halde türbanlılar niye tayyip'e oy veriyor?" Gibi bir soru sormak salakça bir düşünce şekliyse akp'lilerin argümanı da aynı derecede salaktır.

  Kaldı ki birkaç vatan haini dersimli aşiretin yaptığını tüm alevilere mal etmek de sapık bir düşünce şeklidir. Zaten o aşiretler de türk alevisi değildir, kürt veya zazadır. dersim isyanı da bir alevi isyanı değil, kürtçü ve bölücü bir isyandır.

  Alevilerin hepsinin atatürkçü olduğu falan da palavradır. Bir sürü atatürk düşmanı kürtçü alevi fazlasıyla mevcuttur. Tunceli'de 11 senedir chp seçim bile kazanamıyor zaten. Çünkü çoğunluğu hdp'li ve Atatürk düşmanı. Sadece 24 haziran'da muharrem ince'ye oy verdiler o da nasıl oldu bilmiyorum ama genel olarak kemalizm ve chp karşıtıdır tunceli halkı.
  ... fasist psikolog
 • dersimlilerden adam çıkmama sebepleri

  1.
  Tuncelili değil dersimli olmalarıdır. tuncelililerden diyap ağa ya da kamer genç gibi adamlar çıkabilir. Ama tunceli yerine özellikle 'dersim' sözcüğünü kullanan, "ben dersimliyim" diyenlerden adam çıkmaz, çıkamaz.
  5 -1 ... fasist psikolog
 • yeni şeyler getiriyorum