• ota boka kenan evren atatürkçüsü diyen solcu

  1.
  kendisi çakma atatürkçü olduğu için gerçek atatürkçülere aklınca bok atmaya çalışan sosyal demokrat çomardır. dersimli kemal, kobaneci canan ve ypg'li sezgin en güzel örneklerdir böyle tiplere.

  Neymiş gerçek atatürkçülük? Dersimli Kemal gibi chp'den atatürkçüleri tasfiye edip chp'yi atatürk düşmanı liboşlarla, akp artığı fetö tohumu yetmez ama evetçilerle, dhkp-c'lilerle ve pkk'lılarla doldurmak mı?

  Canan gibi sakine cansız türevi pkk'lı teröristlere 'devrimci' demek mi? Veyahut tam da 24 nisan'dan bir gün önce yani 23 nisan'da sözde ermeni soykırımını anmak mı?

  Sezgin gibi ypg'ye sakso çekmek mi?

  Bunlar gibi sahte atatürkçü olmaktansa kenan evren atatürkçüsü olmak şeref ve namustur.
  1 -1 ... fasist psikolog
 • antik kilise sarapcisi

  114.
  Canan Kaftancıoğlu ağzıyla konuşan tipik sosyal demokrat bir liboş. Gardırop atatürkçüsü tabiri tam da bunun gibilere uyuyor.
  5 -1 ... fasist psikolog
 • wikipedia nın akp döneminde erişime açılması

  8.
  Yalandır, açılmıyor.

  Ama 2023'te reise oy verirseniz kamalistlerin kapattığı wikipedia'yı da açacak, hüloooğ!
  Not: ironi.
  1 -1 ... fasist psikolog
 • hdp pkk ypg pyd den kürtler diye bahsetmek

  1.
  Masumlaştırma operasyonudur. Halkın kürt sevgisinden faydalanarak pkk'yı meşrulaştıracaklar kendilerince.

  dolayısıyla pkk'ya ya da pkk'lı olduğu bilinen birisine küfredince "sen kürtlere düşman mısın" denilecek ve akabinde "vay ırkçı kafatasçı faşist..." diye saydıracaklar.

  Böyle olunca da saf halkımız artık pkk'lılara tepki göstermekten korkar hale gelecek ve gittikçe pkk'ya karşı yumuşayacak.
  2 ... fasist psikolog
 • ekşi sözlük ün genel profili

  1.
  Dhkp-c'li, pkk'lı ya da akp artığı fetö dönmesi liboş.
  1 -1 ... fasist psikolog
 • celal şengör ün gerçek bir kemalist olması

  2.
  adeta her bir konuşmasında kemalizm'in esasları dersi vermesidir. Adam gibi adamdır yani.
  1 -1 ... fasist psikolog
 • nurcular fetocudur

  16.
  (bkz: günaydın)
  1 ... fasist psikolog
 • ben de kılıçdaroğlu nu sevmiyorum ama

  1.
  "akp'li değilim ama"nın sol çomar versiyonudur.
  1 ... fasist psikolog
 • hz atatürk e sade atatürk diyen kişi

  2.
  Atatürk düşmanları genelde mustafa kemal der. atatürkçüler ise atatürk der. Daha bugüne dek hz. Diyen görmedim. Bir insana neden hz. diyelim ki zaten?
  -1 ... fasist psikolog
 • ilk buluşmada kılıçdaroğlu nu öven kız

  1.
  tayyip'i öven bir kızın profili genelde zaten 1 km uzaktan belli olduğundan ve onunla hiç işim bile olamayacağından dolayı atatürkçü görünümlü bir kızla ilk buluşmamda kılıçdaroğlu güzellemesi yapmasıyla akabinde yaşayacağım hayal kırıklığıdır. anında o buluşmayı sonlandırmak ve tüm iletişimi kökünden kesmek gerekir.

  atatürkçü görünümlü boş beleş bir sosyal demokrattır.
  ... fasist psikolog
 • ateist alevi

  39.
  sözde ateist platformlarda muhammed'e, kuran'a ve islam'a hem kendisi saydırıp hem de başkaları saydırınca mutlu olurken
  Muhammed'in kuzeni ali'ye veya aleviliğe en ufak bir eleştiri yapıldı mı konuyu madımak'a maraş'a bağlayıp sizi ışid'çi falan ilan eden tiptir. O eleştiri dediğim de işte "alevilik de sonuçta bir din/mezhep ve o da sünnilik ve diğer dinler gibi bir dogma. Dolayısıyla Her inançtan olduğu gibi alevilerin de iyisi kötüsü hoşgörülüsü yobazı olabilir." Bu yani başka hiçbir şey yok. Genelleme yok, hakaret yok ama adam bu sözü "Alevilerin katli vaciptir" gibi algılıyor galiba. illa alevileri sürekli yücelteceksin, öveceksin. Hepsini kusursuz insanlar addedeceksin. Yoksa bunlara kalsa sen ışıd'çi vahhabi ya da ensar tecavüzcüsü falan oluyorsun.

  Bunlar sünni kökenli ateisti zorla sünniliğe geri döndürür yeminlen. tabii ben geri dönmem benim psikolojim sağlam orası ayrı.
  3 -1 ... fasist psikolog
 • dinci ile solcuyu ayırt edememek

  1.
  ikisinin de milli duygudan, vatan sevgisinden yoksun olması ve aynı zamanda dünya görüşlerinin gerçek dışı hikayeler, kurgular, yalanlar ve efsaneler üzerine kurulu olması sebebiyle ortaya çıkan durumdur. ikisine de hayır ulan!
  -1 ... fasist psikolog
 • ne aleviyim ne sünni ateistim ben ateist

  1.
  gurur verici bir özelliğin dışavurumudur. Dinciliğin ve mezhepçiliğin her türlüsüne hayır!
  1 -1 ... fasist psikolog
 • türkiye nin en yobaz 3 şehri

  240.
  Rize
  Konya
  Tunceli.
  1 -1 ... fasist psikolog
 • kız kardeşinin sevgili bulmasına saygı duyan erkek

  1.
  2020'de bile garip karşılanabilen ve hatta gavat ilan edilebilen adam gibi adamdır.

  yahu kız kardeşin sevgilisi olmasından doğal ne olabilir ki? Sen sevgili bulunca bu doğal bir hak oluyor da kız kardeşin bulunca niye olmasın? Senin bulduğun kız arkadaşının erkek kardeşi, babası falan yok mu yani?

  ablamın iki tane erkek arkadaşı oldu bugüne kadar ikisi için de hiç olumsuz bir yorumda bulunmadım. Hatta birisiyle tanıştım, arkadaşlık da ettim.
  1 ... fasist psikolog
 • ülkücü olmak için maksimum zeka seviyesi

  13.
  Fırat yılmaz çakıroğlu gibi bir ülkücüyse solcu olmak için gereken maksimum zeka seviyesinden yüksek olduğu kesindir. Netekim bugünkü solcuların alayını toplasan bir tane fırat etmez.
  5 -1 ... fasist psikolog
 • yobaz olduğunuzun kanıtı

  2.
  erkeğim. Ablam bana erkek arkadaşı olduğu zaman anlatır, ben de hiç olumsuz bir tepki vermeden dinlerim. Demek ki yobaz değilmişim çok şükür.
  -2 ... fasist psikolog
 • mezheplere ve hadislere iman etmek

  1.
  dinin kaynağı olmayan şeyleri dini kaynak olarak kabul etmektir.

  adamlar kendilerine dört tane mezhep kurmuş, "bu mezhepler hak mezhep, bunlara inanmayan sapık" demiş. peki kim belirlemiş bunların hak mezhepler olduğunu? bu mezhep imamları peygamber mi? bunlar yanlış bir yorum yapmış olamaz mı? hatasız insanlar mı? bunların gerçek müslüman olduğuna kim ikna etti insanları?

  kütüb-i sitte dedikleri mesela. muhammed'den 200 yıl sonra yaşamış ve hayatında sahabe bile tanımamış buhari denen adamın güvenilir birisi olduğuna kim ikna etti insanları? onu geçtim, buhari'nin gerçekten müslüman olduğuna bile emin misiniz? bir müslüman buhari'yi ya da başka bir hadis yazarını sevmemekle ne kaybedecektir?

  aynı şekilde kuran'da ismi bile geçmeyen sahabeleri ve halifeleri dini büyükler diye empoze etmişler insanlara. bunlardan hz. diye bahsetmeyi şart koşmuşlar. muaviye gibi ne idüğü belirsiz, müslümanlığı bile şüpheli bir adama bile hz. demeyi şart koşuyorlar.

  adamlar kendi kutsal kitaplarını referans almak yerine aişe ile ali arasındaki çatışmadan dolayı birbirlerini mezheplere bölüp kafir ilan etmişler. kuran mıdır islam'ın kaynağı ya da ebu bekir, ömer, osman, ali, aişe veya muaviye midir? bir müslüman sahabelerden ya da halifelerden birisini sevmemekle müslümanlığından ne kaybedecektir? bunlardan birisini sevmeyen bir müslüman'ı neye dayanarak kafir ya da sapık ilan edebilir, müslümanlığını sorgulayabilirsiniz?

  yetmemiş; kendilerine rabbani, gazali, celaleddin rumi, akşemsettin, ebusuud, said-i kürdi gibi sorgulanamaz putlar icat etmişler. bir müslüman bunlardan birisini sevmemekle ne kaybedecektir? bu adamların alim olduğuna kim karar vermiştir? kime göre neye göre alim bu adamlar? bunların gerçekten alim olduğunu belirleyen nesnel bir kriter ya da ölçü mü var?

  bir de evliya diye bir şey de icat etmişler. adamlar ciddi ciddi evliya denilen adamların keramet gösterdiğine falan inanıyorlar. evliya çelebi diye bir adam seyahatname yazmış. rüyasında muhammed'i ve halifeleri gördüğünü falan söylemiş. bunu da sorgusuz sualsiz gerçek kabul eden nice insan var. nereden biliyorlar gerçek olduğunu? rüyasına mı girmiş onlar da? size evliya diye yutturulan kişilerin evliya olduğuna kim karar vermiş? günümüzdeki tarikatçılar bile kendi şeyhlerinin keramet sahibi olduğuna inanıyorlar mesela. cüppeli ahmet'in keramet sahibi bir evliya olduğuna inanan birisini bile bizzat tanıdım.

  işi daha da ileriye götürerek yavuz, kanuni, abdülhamid ve hatta özal, erbakan ve tayyip gibi putlar da icat etmişler. bunlardan birisini sevmeyenleri de kafir ilan edebiliyorlar. hatta adnan menderes ve necip fazıl gibi yaşantıları dinle minle hiçbir alakası olmayan insanları bile dini büyük diye kakalamışlar.

  kuran'da yeri olmayan uygulamaları bile dini bir vecibe gibi asırlarca dayatmışlar. sünnet ettirmek mesela. bir çocuğun pipisinin ucundaki deriyi kesmek neden dini bir zorunluluk olsun? sünnetsiz bir adamı neye dayanarak kafir ilan edebilirsiniz?

  kuran'da domuz dışında haram kılınan bir gıda yokken bunlar neye dayanarak midye, karides, istakoz gibi şeyleri de haram kılmışlar? neye dayanarak mesela ipek ve altını erkeklere haram kılmışlar?

  adam türkçe ezanı zulüm olarak görüyor mesela. ama bugüne kadar bir kişi dahi bu tezini kuran'a ve hatta hadislere bile dayandıramadı. neye dayanarak ezanın arapça okunmasının zorunlu olduğunu, türkçe ezanın zulüm olduğunu iddia ediyor bunlar?

  asırlardır size dayatılan bu dogmaların gerçek olduğuna sizi ve diğer insanları kim ikna etti? neden kimse bunları sorgulama ihtiyacı hissetmedi? neden herkes bunları sorgusuz sualsiz mutlak gerçekler gibi kabul etti?
  -2 ... fasist psikolog
 • fetö yerine fethullahçı terör örgütü demek

  1.
  Daha güzel, hoş ve kuğuldur. Fetö kelimesi hem çok banal hem de artık ota boka fetöcü dendiği için anlamını yitirmiş bir kelime.

  Fetullahçı terör örgütü deyince onların terörist olduğunu da daha açık bir şekilde vurgulamış oluyorsun ne güzel.
  1 ... fasist psikolog
 • fetö yü ismet inönü nün kurması

  5.
  fetö yü ismet inönü nün kurması
  2 ... fasist psikolog
 • yeni şeyler getiriyorum