• sakal tıraşı sonrası yaşanan pişmanlık

  31.
  sakalın fazlalık hissi ve sıkıntı yaratmasının ardından yapılan bir hatanın sonucudur.

  Her seferinde diyorum "bu sefer kestirmeyeceğim" diye. Tıraş olma isteğim patlak verince sonrasında nasıl parlak oğlana döndüğümü kendime hatırlatmaya çalışıyorum. Ama yine fayda etmiyor ve o hatayı yapıyorum. 14-15 yaşında bir velet gibi göründüğümü görünce yine kahroluyorum.
  1 ... fasist psikolog
 • öperek sabah namazına kaldıran sevgili

  1.
  yoktur öyle birisi tabii ki. Ancak telefonla arayıp uyandırabilir.
  ... fasist psikolog
 • devlet bahçeli nin en doğru sözü

  1.
  Erdoğan'a şeref nedir diye sorsak; "ilk defa duyuyorum. Nerede satılır, hangi villada bulunur?" Diye cevap verir.
  ... fasist psikolog
 • harry potter a ne kadar hakimsin testi

  1.
  Yazarların harry potter bilgisini sınayan açık uçlu 10 sorudur.

  1- voldemort'un dedesinin ismi filmde marvolo iken kitaplarının türkçe çevirisinde marvoldo olarak geçmesinin sebebi nedir?
  2- hangi olaydan sonra hogwarts'a gelen hiçbir karanlık sanatlara karşı savunma hocası 1 yıldan fazla dayanamamıştır?
  3- ilk kez 4. filmde bahsi geçen, 5. filmde de dolores umbridge'in öğrencileri sorgulamak amacıyla kullandığı ve içirilen kişinin gerçekleri itiraf etmesini sağlayan iksirin ismi nedir?
  4- azbakan tutsağı'nda hermonie granger, remus lupin'in kurt adam olduğunu nasıl anlamıştır?
  5- patronus büyüsü nasıl yapılır?
  6- serideki karakterler arasında ölüm yiyen olup aynı zamanda bir patronusa sahip olan tek kişi kimdir?
  7- albus dumbledore, felsefe taşı'nda karşımıza çıkan ve kişiye isteklerini gösteren erised(kelid) aynasına baktığında ne görüyordu?
  8- albus dumbledore'un böcürtü nedir?
  9- sırlar odası bölümünde hermonie granger'ın taşlaşmadan önce elinde ayna bulundurmasının nedeni nedir?
  10- seri boyunca slytherin'de olup da hiç yoldan sapmamış olan tek sihirbaz kimdir?
  -1 ... fasist psikolog
 • devlet bahçeli nin gay olduğu iddiası

  1.
  Aslında pek çok mevzuyu açıklayan ve soru işaretlerini gideren bir açıklamadır ancak ispatı yoktur.

  Ama yine de bu kadar mal mülk sahibi ve aynı zamanda koskoca mhp genel başkanlığı koltuğunda oturan bir insanın bunca yıldır tek bir kadınla bile görülmemesi düşündürücüdür.
  3 ... fasist psikolog
 • başörtüsü çağdışı bir kıyafettir

  8.
  Devlet bahçeli'nin doğru sözlerinden birisidir. Aslında 2016-2017'ye kadar birçok doğru sözü vardır ama hepsi çöpe gitti tabii.
  1 -4 ... fasist psikolog
 • ahmet kaya nın eşcinsellere ettiği hakaretler

  4.
  Yavşak ahmet'i devrimci, sosyalist, özgürlük savaşçısı falan zanneden embesilleri hayal kırıklığına uğratan bir konuşmadır.

  Bu adam zaten tayyip için konser vermiş bir insan ve yaptığı konuşmayla tayyip'i duygulandırıp salya sümük ağlatmış birisi aynı zamanda. Geberip gitmeyeydi hiç şüphem yok ki çözüm süreci döneminde kendisini tıpkı ibo gibi, kibariye gibi sürecin aktörlerinden birisi olarak görecektik.

  Sizin filozof gibi görmek istediğiniz adam aslında cahil ve kıro bir ayıdan başka bir şey değildi işte.
  7 -1 ... fasist psikolog
 • taş fırın erkeği mi layt erkek mi sorunsalı

  1.
  Aşık olunan kadına karşı layt ama dışarıya karşı taş fırın.
  1 ... fasist psikolog
 • gelin hamamı

  31.
  ilkel zamanlardan kalma ilkel bir gelenektir. Oğlun kadını beğenmiş, sevmiş. Sana ne oluyor da manavdan karpuz seçer gibi kadının orasını burasını incelemek için hamama gidiyorsun?
  ... fasist psikolog
 • doktor levent

  4.
  kutsi tarafından canlandırılmış olan, doktorlar dizisinin başrol oyuncularından birisidir. kendisi efendi bir erkek gibi bize kakalanmaya çalışılsa da aslında gayet sinsi ve yere bakan yürek yakan bir tiptir.

  ela'yı haksız yere kendisini aldatmakla suçlamış fakat aynı gün kendisi sarhoş olup o ayla isimli resepsiyonist sarı çıyanla ela'yı aldatmıştır. geniş olan insanlar, levent'in o gece sızıp kaldığını ve dolayısıyla aldatmadığını söyleseler de gerçek böyle değildir. levent o gece ayla'yı teknesine götürmüş ve kucağına falan almıştır. evet, gerçekten de akabinde sızıp kaldığı için devamı gelmemiştir. ancak sonuç olarak eğer sızmasaydı devamı da gelecekti. yani bu da boru gibi aldatmaya girer. çünkü önemli olan niyettir.

  zaten kendisi nikah günü saçma sapan bir sebeple ela'yı terk ederek kaypaklığını cümle aleme ilan etmiştir. neymiş ela ona hiç güvenmemişmiş. halbuki kendisi zamanında ela'ya açıklama yapma fırsatı bile vermeden ihanetle suçlamıştı. ancak ela; levent'in ayla ile olan durumunu ilk işittiği zaman hiç inanmamış yani levent'e güvenmişti.

  ha tabii bu arada karısı bilge'den tam olarak boşanmadan ela ile fingirdemeye başlamasını ve bu durumu ela'dan gizlemesini falan katmıyorum bile.

  bu yüzden levent örnek alınacak bir dizi karakteri değildir.
  2 ... fasist psikolog
 • küt böreği

  168.
  kürtlerin sanki çok büyük bir icatmış gibi sahiplendiği dandik ve iğrenç bir yiyecek. Sade bir böreğin üzerine pudra şekeri koyuyorsun ve bunu geleneksel bir yemek diye kakalıyorsun millete. Bence bu börek size aitse bundan utanç duymanız gerekir.

  Tadı iğrençtir, iğrenç bir tat bırakır geride. O yüzden ağzıma sürmüyorum hiç. Umrumda da değil isminin ne olduğu.

  Bu ülkücüler de daha fazla şu böreğe sahip çıkıp milliyetçileri küçük duruma düşürmesin.
  3 ... fasist psikolog
 • kasımda dinlenebilecek en iyi şarkı

  7.
  Marilyn manson-the nobodies. Nedense yağmurlu havalarda şemsiyeyle yürürken hep dinlemek geliyor içimden.
  ... fasist psikolog
 • mary jane watson

  17.
  Çocuk aklıyla izlerken belki sempatik bir karakter gibi gözükebilse de aslında oldukça ahlaksız ve itici bir karakterdir.

  Sadece toby maguire ve kirsten dunst'ın canlandırdığı hakiki spiderman serisini dikkate alarak konuşuyorum. Kendisini ilk kez flash thompson denilen bir piç erkeğin kollarında görüyoruz. Daha sonra ondan ayrılıp harry ile çıkmaya başlıyor. Fakat harry ile çıkarken de gidip örümcek adam ile öpüşüyor. Daha sonra hastanede peter ile sohbet ederken aslında harry'ye değil örümcek adam'a aşık olduğunu itiraf ediyor. Tabii bu sırada örümcek adam'ın peter olduğunu da bilmiyor. Ama bu itiraftan bir dakika sonra peter'ın elini tutuyor ve harry de bunu görüyor. Her neyse ikinci filmde de bu kez jj jameson'un oğlu john ile birlikte görüyoruz. Ancak bu mary jane yine rahat durmuyor ve adamla evlilik hazırlıkları yaparken bir yandan da peter'i yedekte tutuyor, onunla da ufaktan fingirdiyor yani. Hatta daha sonra john ile peter arasında kararsız kalıyor ve kime aşık olduğunu anlamak için sırayla ikisini de öpmeye kalkıyor.(gerçekten mide bulandırıcı, evet.)ve filmin sonunda nikahtan son anda kaçıp yine peter'ın kollarına gidiyor. Üçüncü filmde ise başlarda namuslu gibi görünse de filmin sonlarına doğru yine harry ile fingirdiyor yani peter'i aldatıyor.(gerçi peter da onu aldatmıştı ama olsun bu mazeret olamaz.)

  Evet görüldüğü gibi bu mary jane watson bildiğiniz yollu. Hayır bir de güzel olsa bari be. Bu kezban için bütün erkekler birbirine girmiş salak gibi.
  2 ... fasist psikolog
 • haluk un aslında delikanlı bir karakter olmaması

  1.
  Hafızası zayıf olanların dikkatinden kaçan gerçektir.

  eski bölümlerinden birisinde delikanlılığa tamamen, kökten aykırı bir eylemde bulunduğunu hatırlıyorum. belki o zamanlar çok küçük olduğum için olayı yanlış hatırlıyor da olabilirim ama hatırlayabildiğim kadarıyla havuç okulda bir sunum yapmak amacıyla kamerasıyla bir klip çekmişti. işleri bittikten sonra kamerayı televizyonun üzerinde bırakmışlardı. havuç ve arkadaşları evden gittikten sonra haluk, selami ve ismail bey eve geliyordu. selami, kamerayı kurcalarken sanırım yanlışlıkla kaydı devam ettiriyordu. daha sonra ismail onları yoldan çıkarıyordu ve üçü beraber kaçamak yapmaya gidiyorlardı. yani haluk resmen karısını aldatıyordu.

  bu mu lan delikanlılık? delikanlı adamın gözü sadece bir kadında olur, ondan başkasına da kaymaz. püh senin delikanlılığına be!

  evet, işte bu nedenden dolayı haluk çetinoğlu benim idolüm değildir. olamaz da.
  -3 ... fasist psikolog
 • dedelerimizin orhun kitabelerini okuyamaz olduk

  1.
  Arap alfabesini kabul ederek koskoca bir milleti bir gecede cahil bırakanların eseridir. sayelerinde dedemiz bilge kağan'ın bize neler anlattığını bile bilmiyoruz. Ecdadımız göktürklerin mirasını çöpe attınız be şerefsizler! Elin danimarkalısı bizim yerimize kitabeleri okudu, yazık be!

  Bakın japonlar, çinliler ve ruslar kendi alfabelerini bırakmadı ama süper güç oldular. Biz de orhun alfabemizle pekala süper güç olabilirdik.
  3 ... fasist psikolog
 • kurtuluş savaşı nda ingilizlerle savaşmadık yalanı

  2.
  Zamanında istanbul'daki işgalci ingiliz askerlerine poposunu elleten sarıklılar ve onların torunlarının uydurmasıdır.

  Üzerinde güneş batmayan imparatorluk olarak tabir edilen koskoca ingiltere'nin kendi ülkesinin evlatları yerine sömürgelerini ya da maşalarını savaştırmasından daha doğal bir şey olamaz. Sonuçta gerekli üstünlükteki teçhizat ve mühimmat sağlandıktan sonra karşındaki düşmanın ismi ha john olmuş ha niko olmuş ne fark eder ki? Sanki yunanistan kendi başına, bağımsız bir şekilde gelip batı anadolu'yu işgal etti.

  Bugün kuzey suriye'deki kürtler nasıl abd'yi temsil ediyorsa, yani amerikan maşasıysalar o günkü yunanlar da ingiltere'yi temsil ediyordu. Yani aslında ingiltere yerine savaşıyorlardı. Dolayısıyla kurtuluş savaşı sadece yunanlara karşı kazanılmış basit bir zafer değil, aynı zamanda ingilizler ve dolayısıyla bütün batı emperyalizmine karşı kazanılmış büyük bir zaferdir.
  2 ... fasist psikolog
 • latin alfabesini arap alfabesine yeğleme sebepleri

  1.
  latin alfabesi günümüz türkçesine en uygun alfabedir. ayrıca artık eski yunan ve roma kültürünün bir parçası olmaktan çıkıp evrensel bir nitelik kazanmıştır. sadece batı toplulukları değil; gagavuzlar, türkmenler, özbekler ve azeriler gibi türki topluluklar da latin alfabesini kullanmaktadır. kazakistan da yakında latin'e geçecek.

  Hem gelişmiş batı medeniyeti hem de kendi soydaşlarımızla uyum içinde olmak varken ne diye salak gibi orta doğu fareleriyle aynı bataklığa girelim ki?
  7 ... fasist psikolog
 • göktürk alfabesini kaldırıp arap alfabesi getirmek

  1.
  Kendi tarihini, mirasını kendi ellerinle yok etmektir. Ceddinden, atalarından kopmaktır. Kendi kültürünü yabana atıp kıçını taşla temizleyen bedevilerin kültürüne entegre olmaktır. Türk kültüründen kopup arap asimilasyonuna gönüllü olarak uğramaktır.

  Ancak bir tane babayiğit de çıkıp sormaz ya bu türkler zamanında neden salak gibi arap alfabesini kabul etmiş de güzel türkçemiz bu hallere düşmüş?
  5 ... fasist psikolog
 • harf devrimi

  34.
  8 tane sesli harfe sahip bir dili yalnızca 3 tane sesli harfi olan bir alfabeyle yazabileceğini düşünen tiplerin çamur attığı inkılaptır.

  Böyle yapay ve uyduruk bir dille bilmediğin şehirleri, isimleri vs. yanlış yazman-mesela goethe'yi kute-diye yazman çok olağandır.

  Bir de harf devrimiyle islam'dan kopmanın ne alakası var anlamıyorum ki. Arap alfabesi ile yazınca arapça da bilmiş oluyorsun da kuran'ı orijinalinden mi okuyorsun? Bu mantıkla o zaman latin alfabesi ile yazan herkesin ingilizce, fransızca, almanca, italyanca, ispanyolca ve latince gibi dillerin hepsini kolayca öğrenebilmesi lazım.

  Osmanlı arşivlerini, belgelerini ya da osmanlıca metinleri okumaya çok meraklıysan git osmanlıca kursuna öğren, seni tutan mı var? Elin avrupalı oryantalist tarihçileri nasıl öğrenebiliyorsa osmanlıcayı, arapçayı ya da farsçayı git sen de öğren. Ama aklı olan adam böyle boş işlerle uğraşmak yerine ingilizce, almanca, ispanyolca ya da çince gibi işe yarayacak dilleri öğrenir.

  Keşke türkler de japonlar ve çinliler gibi kendi alfabelerini kullanmaya devam etseydi. Keşke hep orhun alfabesi ile yazmaya devam etseydik, keşke dilimizi yamalı bohça haline getirmeseydik. Ama iş işten geçti çoktan.
  1 ... fasist psikolog
 • zekatestimerkezi

  1.
  Çok şükür bu testte de geri zekâlı çıkmadık.
  zekatestimerkezi
  1 -1 ... fasist psikolog
 • yeni şeyler getiriyorum