• kemal kılıçdaroğlu nun atatürk düşmanı olması

  2.
  başka sayısız kanıtı olsa da sırf 'tunceli' sözcüğü yerine 'dersim' sözcüğünü kullanması, "ben dersimli kemal'im" demesi bile atatürk'e olan kinini ve nefretini ispatlamaya yeter.

  dersim diye bir yer yoktur, tunceli vardır. bu ismi bizzat ulu önder atatürk koymuştur. buna karşı çıkıp 'dersim' diyenlerin hepsi atatürk düşmanı ve cumhuriyet düşmanı kimselerdir. kimse boşuna kıvırmasın.
  -1 ... fasist psikolog
 • gizlenen islam gerçeği

  24.
  Bu ülkede pek çok gerçek gizlenmiştir. Bunların başında islam ve solculuk gelir. Bunlar ne yazık ki ülkenin gelişmesi önündeki engellerdir.
  -3 ... fasist psikolog
 • dinciler solcular ve kürtçüler

  1.
  bu ülkenin en büyük düşmanlarıdır. Hepsi türk düşmanıdır.
  1 ... fasist psikolog
 • mustafa atatürk hangi mezhepdendi

  9.
  Alevi ya da sünni değil, sünni kökenli bir ateistti. Fakat her şeyden önce o bir türk milliyetçisiydi.
  1 ... fasist psikolog
 • 2020 de ben lazım çerkesim kürdüm goygoyu

  3.
  Akp/pkk/fetö/kılıçdaroğlu zihniyetinin ürünüdür. Laz, çerkes, boşnak, kürt, gürcü, Arap, ermeni, alevi, sünni, hristiyan vb. bunların tamamı alt kimliklerdir. bu ülkenin tek bir üst kimliği vardır o da türk kimliğidir. istersen halk arasında kendi etnik kökenini ya da inancını açıklayabilirsin ama bunu siyasete karıştıramazsın, bölücülük yapamazsın.
  2 ... fasist psikolog
 • akp lilerin seyit rıza sevgisi

  1.
  Alevileri katli vacip olarak gören akp zihniyetinin sırf atatürk'e düşman diye "düşmanımın düşmanı dostumdur" mantığıyla seyit rıza ve onun yanındaki diğer teröristleri sahiplenmesidir.

  Eğer ki dersim isyanı sünni-müslüman bir devlet otoritesi tarafından bastırılmış olsaydı adım gibi eminim ki akp'liler, "çok iyi olmuş, az bile yapmışlar. Başkaldıranın başı ezilir." Gibi şeyler diyeceklerdi. Ama sırf atatürk'e saldırmak amacıyla birden başımıza alevici kesiliyorlar.

  Bu salaklar ne zannediyor acaba, atatürk'ü alevi aşığı falan mı zannediyorlar? Ne yapacaktı atatürk sırf alevi oldukları için dersimli vatan hainlerine merhamet mi gösterecekti? Atatürk hiçbir hainin diniyle mezhebiyle falan ilgilenmemiştir, sadece hain olmasıyla ilgilenmiştir.

  Zaten olayın alevilikle de uzaktan yakından alakası yok. nasıl ki tayyip hdp'li ya da fetöcü türbanlıları tutuklatınca onların türbanına vurgu yapıp "tayyip türbanlıları tutuklatıyor, o halde türbanlılar niye tayyip'e oy veriyor?" Gibi bir soru sormak salakça bir düşünce şekliyse akp'lilerin argümanı da aynı derecede salaktır.

  Kaldı ki birkaç vatan haini dersimli aşiretin yaptığını tüm alevilere mal etmek de sapık bir düşünce şeklidir. Zaten o aşiretler de türk alevisi değildir, kürt veya zazadır. dersim isyanı da bir alevi isyanı değil, kürtçü ve bölücü bir isyandır.

  Alevilerin hepsinin atatürkçü olduğu falan da palavradır. Bir sürü atatürk düşmanı kürtçü alevi fazlasıyla mevcuttur. Tunceli'de 11 senedir chp seçim bile kazanamıyor zaten. Çünkü çoğunluğu hdp'li ve Atatürk düşmanı. Sadece 24 haziran'da muharrem ince'ye oy verdiler o da nasıl oldu bilmiyorum ama genel olarak kemalizm ve chp karşıtıdır tunceli halkı.
  ... fasist psikolog
 • dersimlilerden adam çıkmama sebepleri

  1.
  Tuncelili değil dersimli olmalarıdır. tuncelililerden diyap ağa ya da kamer genç gibi adamlar çıkabilir. Ama tunceli yerine özellikle 'dersim' sözcüğünü kullanan, "ben dersimliyim" diyenlerden adam çıkmaz, çıkamaz.
  5 -1 ... fasist psikolog
 • tayyip yeni atatürktür

  1.
  yav he he denip geçilesi önerme.

  anca ataarap, atakürt ya da atagürcü olur ondan.
  Edit: başlık başa kaldı.
  1 -2 ... fasist psikolog
 • ulu önder erdoğan dır

  157.
  Doğrudur. Zira kendisi arapların ulu önderidir.
  1 ... fasist psikolog
 • kadınların aslında erkeklerden daha gavat olmasi

  3.
  Maalesef ataerkil toplumun gerçeğidir. erkeklerin sapıklığına kılıf olarak "kaçamak" ve "çapkınlık" gibi iğrenç sözcükler icat etmişiz bir de.

  Kadının yoldan geçen bir erkeğe bakması onun kaşar ilan edilmesine yol açarken erkek her önünden geçen kadına öküz gibi bakınca bu gayet normal ve erkekliğin bir gereği olarak görülüyor. Hatta bu erkeklerin sevgilileri/karıları bile bunu sineye çekiyor.

  Sevdiğinden başkasına bakmak aldatmaktır ve ayrılık sebebidir.
  -2 ... fasist psikolog
 • ekonomi kötü ise avm ler neden dolu

  15.
  Avmler türk'ten çok suriyeli dolu. Zaten akp'lilere göre araplar üstün bir ırk olduğu için türklerin rızkını araplara peşkeş çekmekte sakınca görmüyorlar.
  5 -2 ... fasist psikolog
 • islam ın güncellenmesi lazım diyen islam halifesi

  1.
  dinden çıkmış bir kafirdir. netekim hepimizin bildiği gibi siyasal islamcılar yıllardır islam'ın hükümlerinin değişmez ve sabit olduğunu, güncellenemeyeceğini söyleyerek başımızın etini yemişlerdir. Yani bu anlayışa göre uzun adam dinden çıkmıştır.

  Ama siyasal islamcı şerefsizler uzunun bu sözlerine gıkını bile çıkarmadı. Çünkü bunların dini islam da değil artık, Bunlar akp dinine inanıyor.
  3 ... fasist psikolog
 • hüseyin nihal atsız

  3220.
  Üstteki trolün dediği gibi atatürk'e bir dönem hakaretler etmiş yazar. Ama tarihleri doğru vermemiş. Atsız'ın ilk miladı rıza nur ile tanışmasıdır ki bu da 1939'a tekabül eder. 1939'dan sonra atatürk düşmanı olur yani. fakat 1960'lardan itibaren yazdığı yazılarda tam aksine hep atatürk'ü yücelttiği ve göklere çıkardığı görülür. Bu süreçte rıza nur'un hatıratını da okumuş, ondan soğumuş ve bir daha ismini hiçbir yazısında anmamıştır.

  Fakat yine de kendisini sevemeyeceğim hiçbir zaman.
  ... fasist psikolog
 • müslüman olduğu halde başını örtmeyen kadın

  17.
  Tatlı su müslümanıdır aslında ama yine de yeğdir. örtmesin bence de.
  2 -1 ... fasist psikolog
 • deniz gezmiş in kemalist olmaması

  1.
  tartışmaya açık olmayan durumdur. atatürk'ü öven 1-2 söz söylemekle ya da "ben kemalist'im" demekle kemalist olunmaz.

  kemalizm sadece amerikan karşıtı olmak demek de değildir. hala lenin'in bize kurtuluş savaşı'nda hayrına yardım yaptığını falan zannedenler var.

  anti-emperyalizm demek amerikan karşıtlığı demekse faşistler ve naziler de anti-emperyalisttir. zira bilindiği gibi onlar da amerikan karşıtıydı. hatta yine bilindiği gibi komünist sovyetler faşistlere/nazilere karşı amerikan emperyalizmiyle iş birliği yapmıştı.

  tam bağımsızlıkçı olmak sosyalizm demek de değildir. zira faşistler/naziler de tam bağımsızlıkçıdır. yani onlar da kendi milletlerinin/ırklarının bağımsızlığını savunmuş ve onların çıkarlarını her şeyden üstün tutmuştur.

  atatürk'ün sosyalizme olan karşıtlığı da gayet açıktır, bunu görememek için aptal olmak gerekir. atatürk kapitalist ve türk milliyetçisi bir liderdir. devletçilik ilkesi üzerinden genelde çarpıtma yaparlar ama dikkat edilirse o altı ok logosunda devletçilik okunda bir çentik vardır. o okun anlamı devletçilik ilkesinin ılımlı ve serbest piyasa ekonomisine göz kırpan bir devletçilik anlayışı olmasıdır. atatürk'ün devletçiliği uygulamasının sebebi uzun süren savaşlar neticesinde yetersiz sermaya birikimi olması gibi olumsuz koşullardır. yani bu tamamen o dönemki ülke şartlarından dolayı doğmuş, aslında dönemsel bir ilkedir. bu devletçilik anlayışı özel girişimin önüne geçmediği gibi bilakis özel girişime ve bireye öncelik verir. özel girişimin yetersiz kalması durumunda devletin müdahale etmesini savunur.

  zaten atatürk'ün ekonomi konusunda en çok celal bayar'a güvenmesi ve sonunda onu başbakan yapması da tek başına yeterli bir kanıttır.

  atatürk buz gibi kapitalist bir türkçüdür. sosyalizmden ya da herhangi bir sol akımdan etkilenmiş de değildir, ideolojisinde solun s'sine bile yer yoktur. zaten dönemindeki nazım hikmet ve sabahattin ali gibi en önde gelen komünistlere yaptıkları ve komünistlere yönelik baskıları(örn: 1 mayıs'ı yasaklaması)da ayan beyan ortadadır.

  yani deniz gezmiş kemalist falan değildir, bilakis kemalist olabilecek son kişilerden birisidir. davasında samimiymiş, ölümü göze almış falan orası beni ilgilendirmez. bütün teröristler ölümü göze alıyor zaten. adamlar canlı bomba bile oluyor mesela daha nasıl ölümü göze alsınlar? samimiyet kişinin davasının haklı olduğunu göstermez.
  1 -4 ... fasist psikolog
 • ezanın yeniden türkçe olacağı gün

  4.
  adeta bir rönesansın başlangıcı olan, çağdaş uygarlıklar düzeyine erişme yolundaki yürüyüşün kaldığı yerden devam edeceği tarihtir.
  2 -5 ... fasist psikolog
 • erdoğan vs atatürk

  49.
  (bkz: 5816 sayılı kanun)
  ... fasist psikolog
 • ülkücülerin zeka seviyesi

  150.
  Fırat çakıroğlu gibi bir ülkücüyse solcuların alayından yüksektir.
  6 -4 ... fasist psikolog
 • evliyken mastürbasyon yapmak haramdır

  7.
  Haramı maramı geçtim zaten; eğer mastürbasyon yapılırken eşten başka birisi hayal ediliyorsa bu düpedüz aldatmaktır zaten.
  1 -1 ... fasist psikolog
 • hııı ben atatürk düşmanı değilim bi kere tmm mı

  1.
  ılık akp'li beyanatıdır genelde.
  2 -2 ... fasist psikolog
 • yeni şeyler getiriyorum